Chopper has logged 89 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Paranormal Activity 2

Paranormal Activity 2

2010
×
Edit this entry  
26
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Saw II

Saw II

2005
×
★★½
Edit this entry  
20
6 Underground

6 Underground

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
19
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★½
Edit this entry  
19
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★½
Edit this entry  
18
Silent Hill: Revelation 3D

Silent Hill: Revelation 3D

2012
×
½
Edit this entry  
15
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
★★★★
Edit this entry  
02
964 Pinocchio

964 Pinocchio

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Audition

Audition

1999
×
★★★½
Edit this entry  
28
Tetsuo: The Iron Man

Tetsuo: The Iron Man

1989
×
★★★½
Edit this entry  
26
Antichrist

Antichrist

2009
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Logan's Run

Logan's Run

1976
×
★★½
Edit this entry  
17
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Solaris

Solaris

1972
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★½
Edit this entry  
30
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★
Edit this entry  
30
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Her

Her

2013
×
★★★½
Edit this entry  
18
Dark Money

Dark Money

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
Lolita

Lolita

1962
×
★★★
Edit this entry  
16
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★½
Edit this entry  
16
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★½
Edit this entry  
12
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★
Edit this entry  
06
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
05
A Grand Day Out

A Grand Day Out

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★
Edit this entry  
04
Candyman

Candyman

1992
×
★★★
Edit this entry  
04
Sin City

Sin City

2005
×
★★★½
Edit this entry  
02
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Antichrist

Antichrist

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
I ♥ Huckabees

I ♥ Huckabees

2004
×
★★½
Edit this entry  
23
Antichrist

Antichrist

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Dark Crystal

The Dark Crystal

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★½
Edit this entry