Chopper has logged 20 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Antichrist

Antichrist

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
I ♥ Huckabees

I ♥ Huckabees

2004
×
★★½
Edit this entry  
23
Antichrist

Antichrist

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Dark Crystal

The Dark Crystal

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★½
Edit this entry  
21
Us

Us

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
Rocko's Modern Life: Static Cling

Rocko's Modern Life: Static Cling

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
K-12

K-12

2019
×
Edit this entry  
21
Nymphomaniac: Vol. II

Nymphomaniac: Vol. II

2013
×
★★
Edit this entry  
20
Funny Games

Funny Games

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Nymphomaniac: Vol. I

Nymphomaniac: Vol. I

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
God's Not Dead

God's Not Dead

2014
×
½
Edit this entry  
01
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★
Read the review Edit this entry