p has logged 225 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
17 Again

17 Again

2009
×
★★
Edit this entry  
24
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
23
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
Edit this entry  
21
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Beach Rats

Beach Rats

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
The Little Drummer Girl

The Little Drummer Girl

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★
Edit this entry  
16
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Closer

Closer

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
14
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★
Edit this entry  
13
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★½
Edit this entry  
12
The DUFF

The DUFF

2015
×
★★★
Edit this entry  
12
The Art of Getting By

The Art of Getting By

2011
×
★½
Edit this entry  
11
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
Edit this entry  
09
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Swimming Pool

The Swimming Pool

1969
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★
Edit this entry  
26
Cam

Cam

2018
×
Edit this entry  
25
Like Crazy

Like Crazy

2011
×
★★★½
Edit this entry  
24
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
23
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Edit this entry  
21
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Kodachrome

Kodachrome

2017
×
★★★
Edit this entry  
19
Gravity

Gravity

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
Edit this entry  
10
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★½
Edit this entry