Camden has logged 546 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
After We Collided

After We Collided

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
25
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Way Back

The Way Back

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Shirley

Shirley

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Education

Education

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Small Axe

Small Axe

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Greenland

Greenland

2020
×
★★★
Edit this entry  
14
Swallow

Swallow

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
On the Record

On the Record

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Alex Wheatle

Alex Wheatle

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
To the Ends of the Earth

To the Ends of the Earth

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
His House

His House

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Alabama Snake

Alabama Snake

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Anything for Jackson

Anything for Jackson

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Nimic

Nimic

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Jackass: The Movie

Jackass: The Movie

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Kill It and Leave This Town

Kill It and Leave This Town

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Paul Blart: Mall Cop

Paul Blart: Mall Cop

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Mystery of D.B. Cooper

The Mystery of D.B. Cooper

2020
×
★★★½
Edit this entry  
21
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Web

The Web

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Knock Knock

Knock Knock

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Edit this entry  
05
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Edit this entry  
05
Koko-di Koko-da

Koko-di Koko-da

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Climb

The Climb

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry