Camden has logged 30 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★
Edit this entry  
29
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Last House on the Left

The Last House on the Left

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
Jumbo

Jumbo

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Radium Girls

Radium Girls

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Here Even So

Here Even So

2015
×
★★★
Edit this entry  
22
Void

Void

2016
×
★★★½
Edit this entry  
21
Lights Out

Lights Out

2016
×
★★★½
Edit this entry  
21
Eye Contact

Eye Contact

2015
×
★★★★
Edit this entry  
16
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
She Is the Ocean

She Is the Ocean

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★
Edit this entry  
09
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Run

Run

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Time

Time

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The War with Grandpa

The War with Grandpa

2020
×
Read the review Edit this entry  
02
Creature from the Black Lagoon

Creature from the Black Lagoon

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Frankenstein Meets the Wolf Man

Frankenstein Meets the Wolf Man

1943
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Wolf Man

The Wolf Man

1941
×
★★★½
Edit this entry  
01
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Dracula

Dracula

1931
×
★★★★
Edit this entry