Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
After We Fell

After We Fell

2021
×
½
Edit this entry  
20
After We Collided

After We Collided

2020
×
½
Edit this entry  
20
It

It

1990
×
★★★
Edit this entry  
19
Bad Tales

Bad Tales

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Steel

Steel

1997
×
Edit this entry  
18
Walking Tall

Walking Tall

2004
×
★★
Edit this entry  
18
First Cow

First Cow

2019
×
★★★
Edit this entry  
15
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★
Edit this entry  
15
Autumn Sonata

Autumn Sonata

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bright: Samurai Soul

Bright: Samurai Soul

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★★
Edit this entry  
13
The Addams Family 2

The Addams Family 2

2021
×
Edit this entry  
12
Husbands and Wives

Husbands and Wives

1992
×
★★★
Edit this entry  
11
Headhunters

Headhunters

2011
×
Read the review Edit this entry  
11
Dan in Real Life

Dan in Real Life

2007
×
★★
Edit this entry  
11
42

42

2013
×
★★
Edit this entry  
11
The Order

The Order

2003
×
½
Edit this entry  
11
Cries and Whispers

Cries and Whispers

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Missing in Action

Missing in Action

1984
×
Edit this entry  
09
My Little Sister

My Little Sister

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★
Edit this entry  
09
Seven Days War

Seven Days War

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Guilty

The Guilty

2021
×
½
Edit this entry  
09
Young Frankenstein

Young Frankenstein

1974
×
★★★
Edit this entry  
08
Candyman

Candyman

2021
×
Edit this entry  
08
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★
Edit this entry  
07
The Bride of Frankenstein

The Bride of Frankenstein

1935
×
Edit this entry  
07
Candyman: Day of the Dead

Candyman: Day of the Dead

1999
×
½
Edit this entry  
07
Candyman: Farewell to the Flesh

Candyman: Farewell to the Flesh

1995
×
½
Edit this entry  
07
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Edit this entry  
06
Infinite

Infinite

2021
×
½
Edit this entry  
06
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The King's Daughters

The King's Daughters

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Shadows and Fog

Shadows and Fog

1991
×
★★★
Edit this entry  
05
Alice

Alice

1990
×
★★
Edit this entry  
05
Crimes and Misdemeanors

Crimes and Misdemeanors

1989
×
★★
Edit this entry  
04
Never on Sunday

Never on Sunday

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Another Woman

Another Woman

1988
×
★★
Edit this entry  
04
Resolution

Resolution

2012
×
★★★
Edit this entry  
04
The Endless

The Endless

2017
×
★★
Edit this entry  
04
The Red and the White

The Red and the White

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Flashdance

Flashdance

1983
×
★★
Edit this entry  
03
Catch That Kid

Catch That Kid

2004
×
★★
Edit this entry  
03
Triangle

Triangle

2009
×
★★
Edit this entry  
03
Major Dundee

Major Dundee

1965
×
★★
Edit this entry  
01
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
Free Willy

Free Willy

1993
×
★★★
Edit this entry  
29
Olivier, Olivier

Olivier, Olivier

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Varan

Varan

1958
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Tarzan the Ape Man

Tarzan the Ape Man

1932
×
★★★
Edit this entry