Cameron has logged 23 entries for films during November 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Front Runner

The Front Runner

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Widows

Widows

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Philadelphia

Philadelphia

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Green Book

Green Book

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Shame

Shame

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hunger

Hunger

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Overlord

Overlord

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Widows

Widows

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
Read the review Edit this entry