Cameron has logged 30 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
A History of Violence

A History of Violence

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Joker

Joker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
My Winnipeg

My Winnipeg

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
I Still Believe

I Still Believe

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Jay and Silent Bob Strike Back

Jay and Silent Bob Strike Back

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Sweet Hereafter

The Sweet Hereafter

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
In the Bedroom

In the Bedroom

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Not Another Teen Movie

Not Another Teen Movie

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry