Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Spirit of the Beehive

The Spirit of the Beehive

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Old School

Old School

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hoop Dreams

Hoop Dreams

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Marty

Marty

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Drugstore Cowboy

Drugstore Cowboy

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dope

Dope

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bert Kreischer: Hey Big Boy

Bert Kreischer: Hey Big Boy

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Touch of Evil

Touch of Evil

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Treasure of the Sierra Madre

The Treasure of the Sierra Madre

1948
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Ronin

Ronin

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Censor

Censor

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Ice Road

The Ice Road

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Killer Shrews

The Killer Shrews

1959
×
Read the review Edit this entry  
25
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Fatherhood

Fatherhood

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Twister

Twister

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Straight Outta Compton

Straight Outta Compton

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Spy Who Came in from the Cold

The Spy Who Came in from the Cold

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Boyz n the Hood

Boyz n the Hood

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Mortuary Collection

The Mortuary Collection

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
The Hill

The Hill

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Yesterday

Yesterday

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
25th Hour

25th Hour

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Hancock

Hancock

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Cruella

Cruella

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Devil's Own

The Devil's Own

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
8½

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Michael Clayton

Michael Clayton

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry