• Tenet

    ★★★★

  • An American Pickle

    ★★★

  • Host

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★½

  • Greyhound

    ★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • 8:46

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Toto

    ★★★½

  • Capone

    ★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • Extraction

    ★★★

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★½

  • The Last Dance

    ★★★★½

  • You're Not Alone

    ★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • Bert Kreischer: Hey Big Boy

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★★½

  • Trolls World Tour

    ★½

  • Mulan

    ★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Bloodshot

    ★½

  • The Way Back

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Impractical Jokers: The Movie

    ★★½

  • Onward

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★★

  • Shirley

    ★★★½

  • Relic

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★½

  • Uncle Frank

    ★★★½

  • Cuties

    ½

  • Boys State

    ★★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★½

  • Dolittle

    ★½

  • Togo

    ★★★★½

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • 6 Underground

    ★★★

  • The Murder of Nicole Brown Simpson

    ½

  • Little Women

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • The Irishman: In Conversation

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★½

  • The Outpost

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Primal

    ★★★★½

  • Gemini Man

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • The Mortuary Collection

    ★★★½

  • VFW

    ★★★½

  • Bill Burr: Paper Tiger

    ★★★★★

  • The Vigil

    ★★★

  • Guns Akimbo

    ★★★

  • Saint Maud

    ★★★½

  • Calm with Horses

    ★★★★

  • Bad Education

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½