• Knives Out

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • Our Friend

    ★★

  • The King

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • The Assistant

    ★★★½

  • First Cow

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Judy

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★½

  • Crawl

    ★★★

  • The Lion King

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

    ★★★½

  • Marooned

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • Fire Will Come

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • Sorry We Missed You

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • Bacurau

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★½

  • Raising Kratos

    ★★★

  • Brightburn

    ★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • The Hustle

    ★★½

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Yesterday

    ★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Swallow

    ★★★½

  • The Neighbors' Window

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Good Boys

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★½

  • The Beach Bum

    ★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Notes from Melanie

    ★★½

  • What Men Want

    ★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★

  • Big Time Adolescence

    ★★★½

  • Fighting with My Family

    ★★★½

  • The Vast of Night

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Honey Boy

    ★★★★

  • Kitbull

    ★★★★

  • Sebastian Maniscalco: Stay Hungry

    ★★★½

  • Glass

    ★★★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★

  • Holmes & Watson

  • Vice

    ★★★★

  • The Mule

    ★★★½