Cameron Wayne has logged 934 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Honest Thief

Honest Thief

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Ava

Ava

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Rhythm Section

The Rhythm Section

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Jiu Jitsu

Jiu Jitsu

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Breach

Breach

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Onward

Onward

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Trolls World Tour

Trolls World Tour

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Croods: A New Age

The Croods: A New Age

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
News of the World

News of the World

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bigfoot Family

Bigfoot Family

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Cranston Academy: Monster Zone

Cranston Academy: Monster Zone

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Archive

Archive

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Secret Garden

The Secret Garden

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Come Away

Come Away

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Wendy

Wendy

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Songbird

Songbird

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Glorias

The Glorias

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Shirley

Shirley

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
I Am Woman

I Am Woman

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Escape from Pretoria

Escape from Pretoria

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Resistance

Resistance

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Tesla

Tesla

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Dead Calm

Dead Calm

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Newsfront

Newsfront

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Quiet American

The Quiet American

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Backroads

Backroads

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Catch a Fire

Catch a Fire

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Rabbit-Proof Fence

Rabbit-Proof Fence

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Mary and Martha

Mary and Martha

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Heatwave

Heatwave

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Bone Collector

The Bone Collector

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Salt

Salt

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Saint

The Saint

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Blind Fury

Blind Fury

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Sliver

Sliver

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Above Suspicion

Above Suspicion

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
End of Sentence

End of Sentence

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Monsoon

Monsoon

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Critical Thinking

Critical Thinking

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Jungleland

Jungleland

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
True History of the Kelly Gang

True History of the Kelly Gang

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Let Him Go

Let Him Go

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Nest

The Nest

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry