camille has logged 61 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Chicken Run

Chicken Run

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Class Action Park

Class Action Park

2020
×
Read the review Edit this entry  
07
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Downhill

Downhill

2020
×
Read the review Edit this entry  
06
American Animals

American Animals

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Rise of the Guardians

Rise of the Guardians

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
It

It

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Binge

The Binge

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
Read the review Edit this entry  
23
Spree

Spree

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
First Girl I Loved

First Girl I Loved

2016
×
★★½
Edit this entry  
14
The Mortal Instruments: City of Bones

The Mortal Instruments: City of Bones

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
10
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Athlete A

Athlete A

2020
×
Read the review Edit this entry  
30
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Aladdin

Aladdin

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Artemis Fowl

Artemis Fowl

2020
×
Read the review Edit this entry  
11
Frozen II

Frozen II

2019
×
Edit this entry  
10
Blockers

Blockers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★
Edit this entry  
08
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★
Edit this entry  
01
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Radio Rebel

Radio Rebel

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Lovebirds

The Lovebirds

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Serenity

Serenity

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Trixie Mattel: Moving Parts

Trixie Mattel: Moving Parts

2019
×
Read the review Edit this entry  
02
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry