camille has logged 69 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
Read the review Edit this entry  
02
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
He's All That

He's All That

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
05
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Zola

Zola

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Awake

Awake

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Oslo

Oslo

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Cruella

Cruella

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Joker

Joker

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
Read the review Edit this entry  
06
Tenet

Tenet

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Things Heard & Seen

Things Heard & Seen

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Moxie

Moxie

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
Thunder Force

Thunder Force

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Crip Camp: A Disability Revolution

Crip Camp: A Disability Revolution

2020
×
★★★★
Edit this entry  
02
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Speed

Speed

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★½
Edit this entry  
24
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry