Camila has logged 78 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
About Time

About Time

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★½
Edit this entry  
03
Cruella

Cruella

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Innocent

The Innocent

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Marighella

Marighella

2019
×
★★½
Edit this entry  
14
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Oxygen

Oxygen

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Sons of Sam: A Descent Into Darkness

The Sons of Sam: A Descent Into Darkness

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
Orlando

Orlando

1992
×
★★★
Edit this entry  
02
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
What Drives Us

What Drives Us

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Blue Jay

Blue Jay

2016
×
★★★½
Edit this entry  
26
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
Long Shot

Long Shot

2017
×
★★★½
Edit this entry  
23
I See You

I See You

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
mother!

mother!

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★½
Edit this entry  
15
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★½
Edit this entry  
13
The Wrestler

The Wrestler

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
13
The Fiancés of Mac Donald Bridge

The Fiancés of Mac Donald Bridge

1961
×
Edit this entry  
13
Bad Education

Bad Education

2004
×
★★★★
Edit this entry  
11
Chorão: Marginal Alado

Chorão: Marginal Alado

2019
×
Edit this entry  
09
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★★
Edit this entry  
08
A Woman Is a Woman

A Woman Is a Woman

1961
×
Edit this entry  
07
L.A. Confidential

L.A. Confidential

1997
×
★★★★
Edit this entry  
06
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★
Edit this entry  
06
Paper Moon

Paper Moon

1973
×
★★★★
Edit this entry  
04
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Shoplifters of the World

Shoplifters of the World

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Father

The Father

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
Friendly Beast

Friendly Beast

2017
×
★★★
Edit this entry  
20
Another Round

Another Round

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Cine Holliúdy

Cine Holliúdy

2013
×
★★★½
Edit this entry  
14
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★
Edit this entry  
07
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Coming 2 America

Coming 2 America

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Munchausen

Munchausen

2013
×
★★★½
Edit this entry