Sort by

📀 Cammmalot 📀 has logged 1,115 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Edit this entry  
30
Chuck & Buck

Chuck & Buck

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★½
Edit this entry  
30
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Return to Me

Return to Me

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Autumn in New York

Autumn in New York

2000
×
Read the review Edit this entry  
28
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Cooler

The Cooler

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Straight Time

Straight Time

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Rounders

Rounders

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Killing of a Chinese Bookie

The Killing of a Chinese Bookie

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Gambler

The Gambler

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
California Split

California Split

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Tower of London

Tower of London

1939
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Lady of the Tropics

Lady of the Tropics

1939
×
★★½
Edit this entry  
26
Spies in Disguise

Spies in Disguise

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mr. Moto's Last Warning

Mr. Moto's Last Warning

1939
×
★★½
Edit this entry  
26
Ramen Shop

Ramen Shop

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Upside

The Upside

2017
×
★★★
Edit this entry  
25
Home for the Holidays

Home for the Holidays

1995
×
★★★
Edit this entry  
25
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Midnight After

The Midnight After

2014
×
★★★
Edit this entry  
25
A Vigilante

A Vigilante

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
Storm Boy

Storm Boy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Incident at Loch Ness

Incident at Loch Ness

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
★★★★
Edit this entry  
24
Back Stage

Back Stage

1919
×
★★★
Edit this entry  
24
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Son of Frankenstein

Son of Frankenstein

1939
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Nancy Drew... Reporter

Nancy Drew... Reporter

1939
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Blood Money

Blood Money

2017
×
Read the review Edit this entry  
23
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Searching for Ingmar Bergman

Searching for Ingmar Bergman

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
The Black Room

The Black Room

1935
×
★★★
Edit this entry  
23
The Man They Could Not Hang

The Man They Could Not Hang

1939
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Love Affair

Love Affair

1939
×
★★★
Edit this entry  
22
Cats

Cats

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Dumbo

Dumbo

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
Tell Me Who I Am

Tell Me Who I Am

2019
×
Edit this entry  
21
Life of Brian

Life of Brian

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
21
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Mr. Smith Goes to Washington

Mr. Smith Goes to Washington

1939
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Stanley and Livingstone

Stanley and Livingstone

1939
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Cook

The Cook

1918
×
★★★½
Edit this entry  
20
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry