cammots has logged 20 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Catch-22

Catch-22

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
Trees Lounge

Trees Lounge

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Brick

Brick

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Year One

Year One

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Chinatown

Chinatown

1974
×
Read the review Edit this entry  
18
The Hurt Locker

The Hurt Locker

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Lucky

Lucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Descendants

The Descendants

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Piercing

Piercing

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mikey and Nicky

Mikey and Nicky

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry