cammots has logged 37 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
Read the review Edit this entry  
31
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Shirley

Shirley

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Boxcar Bertha

Boxcar Bertha

1972
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Harold and Maude

Harold and Maude

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Most Likely to Murder

Most Likely to Murder

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
The Thin Red Line

The Thin Red Line

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
How I Live Now

How I Live Now

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Force Majeure

Force Majeure

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Women on the Verge of a Nervous Breakdown

Women on the Verge of a Nervous Breakdown

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Jay and Silent Bob Strike Back

Jay and Silent Bob Strike Back

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Hummingbird Project

The Hummingbird Project

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Clerks

Clerks

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Freaks

Freaks

1932
×
Read the review Edit this entry  
11
The Skin I Live In

The Skin I Live In

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Zora Neale Hurston: Jump at the Sun

Zora Neale Hurston: Jump at the Sun

2008
×
Read the review Edit this entry  
10
It

It

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Dune

Dune

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Serpico

Serpico

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Hangover Part III

The Hangover Part III

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Hangover Part II

The Hangover Part II

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Artist

The Artist

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Year of Spectacular Men

The Year of Spectacular Men

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Yellow Birds

The Yellow Birds

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Meatballs

Meatballs

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Bronson

Bronson

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
High Life

High Life

2018
×
★★
Read the review Edit this entry