sydney has logged 455 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Dollman

Dollman

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Switchblade Sisters

The Switchblade Sisters

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Shiva

Shiva

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
John Day

John Day

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bāhubali 2: The Conclusion

Bāhubali 2: The Conclusion

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Midnight Ride

Midnight Ride

1990
×
Edit this entry  
29
Veerappan

Veerappan

2016
×
Edit this entry  
28
Escape Plan: The Extractors

Escape Plan: The Extractors

2019
×
Edit this entry  
28
Bāhubali: The Beginning

Bāhubali: The Beginning

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Baaghi 2

Baaghi 2

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Don 2

Don 2

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Rare Exports: A Christmas Tale

Rare Exports: A Christmas Tale

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Gremlins

Gremlins

1984
×
Edit this entry  
22
The Long Kiss Goodnight

The Long Kiss Goodnight

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Do Lafzon Ki Kahani

Do Lafzon Ki Kahani

2016
×
Read the review Edit this entry  
16
Don

Don

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Game

Game

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Abduction

Abduction

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Santa's Summer House

Santa's Summer House

2012
×
Edit this entry  
14
Yeh Dillagi

Yeh Dillagi

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
6 Underground

6 Underground

2019
×
Read the review Edit this entry  
12
Heroine

Heroine

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Look Out, Officer!

Look Out, Officer!

1990
×
Edit this entry  
10
Hazaaron Khwaishein Aisi

Hazaaron Khwaishein Aisi

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Fiend Without a Face

Fiend Without a Face

1958
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Shakti: The Power

Shakti: The Power

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Overlord

Overlord

2018
×
Edit this entry  
06
The Debt Collector

The Debt Collector

2018
×
Edit this entry  
06
The Head Hunter

The Head Hunter

2018
×
Edit this entry  
02
Game Over

Game Over

1989
×
Edit this entry  
02
Kashmir Ki Kali

Kashmir Ki Kali

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Jab Harry Met Sejal

Jab Harry Met Sejal

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Drunken Angel

Drunken Angel

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
No Man of Her Own

No Man of Her Own

1950
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sorceress

Sorceress

1982
×
Edit this entry  
28
Manhattan Baby

Manhattan Baby

1982
×
Edit this entry  
28
Wuthering High

Wuthering High

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Talaash

Talaash

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Blue Vengeance

Blue Vengeance

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Royal Warriors

Royal Warriors

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Canterbury Tale

A Canterbury Tale

1944
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Alien from L.A.

Alien from L.A.

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Ring

The Ring

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
8 Million Ways to Die

8 Million Ways to Die

1986
×
Read the review Edit this entry  
21
Avengement

Avengement

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fitoor

Fitoor

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Love Crimes

Love Crimes

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Joysticks

Joysticks

1983
×
Read the review Edit this entry  
16
Witchouse III: Demon Fire

Witchouse III: Demon Fire

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry