Campbell has logged 184 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Dinner Game

The Dinner Game

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Logan's Run

Logan's Run

1976
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Cats

Cats

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Life Ahead

The Life Ahead

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Good Morning

Good Morning

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Run

Run

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Secret of Kells

The Secret of Kells

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Shirley

Shirley

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Enough Said

Enough Said

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Clash of the Titans

Clash of the Titans

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Joker

Joker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Tenebre

Tenebre

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Godsend

Godsend

2004
×
Read the review Edit this entry  
14
Mary Shelley's Frankenstein

Mary Shelley's Frankenstein

1994
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Burning

Burning

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Beautiful New Bay Area Project

Beautiful New Bay Area Project

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Garden of Words

The Garden of Words

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
A Taxi Driver

A Taxi Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
RBG

RBG

2018
×
Read the review Edit this entry  
07
Scoop

Scoop

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Fountain

The Fountain

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Host

The Host

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Village

The Village

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Vampires

Vampires

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Piranhas

Piranhas

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Greenberg

Greenberg

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry