sal has logged 23 entries for films during December 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
When Marnie Was There

When Marnie Was There

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Victoria

Victoria

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
One Child Nation

One Child Nation

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Klaus

Klaus

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Cats

Cats

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Who's Afraid of Virginia Woolf?

Who's Afraid of Virginia Woolf?

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Maiden

Maiden

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Cat Returns

The Cat Returns

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
11
3-Iron

3-Iron

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Blue Is the Warmest Color

Blue Is the Warmest Color

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry