• The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Barb and Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • Can't Get You Out of My Head

    ★★★★

  • Tom & Jerry

    ★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • The Dig

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Princess Switch: Switched Again

  • Happiest Season

    ★★★

  • Our Popcorn Movie Dystopia - SOME MORE NEWS: THE MOVIE

    ★★★★

  • Holidate

  • The Kid Detective

    ★★★★

  • The New Mutants

    ★★

  • Artemis Fowl

    ½

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Underwater

    ★★½

  • Cats

    ★½

  • Klaus

    ★★½

  • Color Out of Space

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Joker

    ★★

  • First Cow

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Vast of Night

    ★★★

  • The Princess Switch

    ★½

  • The Grinch

    ★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★

  • Paddington 2

    ★★★★½

  • One Cut of the Dead

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★

  • Wonder Woman

    ★★½

  • Kong: Skull Island

    ★★★½

  • 13th

    ★★★★½

  • Shin Godzilla

    ★★★★

  • Paddington

    ★★★★★

  • The Hundred-Foot Journey

    ★★★½

  • Man of Steel

    ★★½

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

    ★★★

  • Rock of Ages

    ★½

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

  • Moneyball

    ★★★½

  • Inception

    ★★½

  • The Twilight Saga: Eclipse

    ★½

  • The Twilight Saga: New Moon

    ★★

  • Julie & Julia

    ★★★★

  • Mother

    ★★★★½

  • Twilight

    ★★

  • She's the Man

    ★★★

  • Collateral

    ★★★★

  • Elf

    ★★★½

  • Under the Tuscan Sun

    ★★★

  • Drumline

    ★★★

  • Final Fantasy: The Spirits Within

    ★★★

  • How the Grinch Stole Christmas

    ★★½

  • Bring It On

    ★★★

  • Galaxy Quest

    ★★★★

  • Runaway Bride

    ★★

  • Drop Dead Gorgeous

    ★★★

  • The Mummy

    ★★★½

  • You've Got Mail

    ★★★

  • Brink!

    ★★★