Ryan has logged 39 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mother

Mother

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Strange Days

Strange Days

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Baby-Sitters Club

The Baby-Sitters Club

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Klaus

Klaus

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
Read the review Edit this entry  
13
Runaway Bride

Runaway Bride

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
Read the review Edit this entry  
07
Scanners

Scanners

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Alice's Restaurant

Alice's Restaurant

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Underwater

Underwater

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Holidate

Holidate

2020
×
Read the review Edit this entry  
15
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
City Slickers II: The Legend of Curly's Gold

City Slickers II: The Legend of Curly's Gold

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Can't Hardly Wait

Can't Hardly Wait

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
City Slickers

City Slickers

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Our Popcorn Movie Dystopia - SOME MORE NEWS: THE MOVIE

Our Popcorn Movie Dystopia - SOME MORE NEWS: THE MOVIE

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
Read the review Edit this entry  
27
Teen Witch

Teen Witch

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
We're Back! A Dinosaur's Story

We're Back! A Dinosaur's Story

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Casper

Casper

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Twilight

Twilight

2008
×
★★
Read the review Edit this entry