• All Too Well: The Short Film

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Dear Evan Hansen

    ★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • If I Can’t Have Love, I Want Power

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • Titane

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Annette

    ★★

  • Luca

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Four Roads

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Save Ralph

    ★★★½

  • Romeo & Juliet

    ★★★★½

  • Stuffed

    ★★★½

  • Play It Safe

    ★★★½

  • Us Again

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

    ★★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Don't Go Tellin' Your Momma

    ★★★★

  • Flee

    ★★★½

  • CODA

    ★★★★

  • The White Tiger

    ★★★

  • News of the World

    ★★★

  • Burrow

    ★★★½

  • The Midnight Sky

    ★★½

  • Emicida: AmarElo - It's All for Yesterday

    ★★★★½

  • The Prom

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • A Concerto Is a Conversation

    ★★★

  • Two Distant Strangers

    ★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★½

  • Hunger Ward

    ★★★½

  • Mank

    ★★½

  • The Life Ahead

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Over the Moon

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Opera

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★

  • The Man Who Sold His Skin

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • Quo vadis, Aida?

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • The One and Only Ivan

    ★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • Sweat

    ★★★½

  • Greyhound

    ★★½

  • The Letter Room

    ★★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • Hannah Gadsby: Douglas

    ★★★½

  • Out

    ★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★½