Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Eternals

Eternals

2021
×
Edit this entry  
04
Star Trek: Nemesis

Star Trek: Nemesis

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Star Trek: Insurrection

Star Trek: Insurrection

1998
×
★★½
Edit this entry  
01
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
01
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
01
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
31
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
The Faculty

The Faculty

1998
×
★★½
Edit this entry  
31
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
31
I Still Know What You Did Last Summer

I Still Know What You Did Last Summer

1998
×
★★½
Edit this entry  
31
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★★★
Edit this entry  
31
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★½
Edit this entry  
30
Star Trek: First Contact

Star Trek: First Contact

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Star Trek: Generations

Star Trek: Generations

1994
×
★½
Edit this entry  
28
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
Penguins of Madagascar

Penguins of Madagascar

2014
×
★½
Edit this entry  
27
Stormbreaker

Stormbreaker

2006
×
★★½
Edit this entry  
26
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Millennium Actress

Millennium Actress

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
Emmet Otter's Jug-Band Christmas

Emmet Otter's Jug-Band Christmas

1977
×
★★★
Edit this entry  
25
The Star Wars Holiday Special

The Star Wars Holiday Special

1978
×
½
Edit this entry  
25
The Christmas That Almost Wasn't

The Christmas That Almost Wasn't

1966
×
★★½
Edit this entry  
25
Santa Claus

Santa Claus

1959
×
Edit this entry  
25
Santa Claus Conquers the Martians

Santa Claus Conquers the Martians

1964
×
Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The Snowman

The Snowman

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Vivo

Vivo

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
Mainstream

Mainstream

2020
×
★★½
Edit this entry  
23
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Reno 911! The Hunt for QAnon

Reno 911! The Hunt for QAnon

2021
×
★★½
Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★½
Edit this entry  
20
The Santa Clause 3: The Escape Clause

The Santa Clause 3: The Escape Clause

2006
×
Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★
Edit this entry  
19
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★½
Edit this entry  
18
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
Edit this entry  
17
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
17
'Gator Bait

'Gator Bait

1974
×
½
Edit this entry  
17
Ice Cream Man

Ice Cream Man

1995
×
★★½
Edit this entry