Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Slacker

Slacker

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Wings of Desire

Wings of Desire

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
While We're Young

While We're Young

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Climax

Climax

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dave Chappelle: Sticks & Stones

Dave Chappelle: Sticks & Stones

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry