Carrie has logged 26 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Rules Don't Apply

Rules Don't Apply

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wild Oats

Wild Oats

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Josie and the Pussycats

Josie and the Pussycats

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Primary Colors

Primary Colors

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Design for Living

Design for Living

1933
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Born Yesterday

Born Yesterday

1950
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
101 Dalmatians

101 Dalmatians

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Barb and Star Go to Vista Del Mar

Barb and Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Betsy's Wedding

Betsy's Wedding

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ishtar

Ishtar

1987
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Phffft!

Phffft!

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Like a Boss

Like a Boss

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Reds

Reds

1981
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Goodbye Girl

The Goodbye Girl

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mr. Blandings Builds His Dream House

Mr. Blandings Builds His Dream House

1948
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Adventure of Sherlock Holmes' Smarter Brother

The Adventure of Sherlock Holmes' Smarter Brother

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Blazing Saddles

Blazing Saddles

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Producers

The Producers

1967
×
★★★★★
Edit this entry  
05
The Electric Horseman

The Electric Horseman

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
One Fine Day

One Fine Day

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
It Should Happen to You

It Should Happen to You

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Just Between Friends

Just Between Friends

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Indiscreet

Indiscreet

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry