• Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • Cruella

    ★★★

  • Hamilton

  • The Pale Horse

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Lady and the Tramp

  • Zombieland: Double Tap

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sextuplets

  • Spider-Man: Far From Home

  • Godzilla: King of the Monsters

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

  • Little

  • Captain Marvel

  • What Men Want

  • Fyre

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Mary Poppins Returns

    ★★★★½

  • Aquaman

    ★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • Ralph Breaks the Internet

  • The Nutcracker and the Four Realms

    ★★★

  • They Shall Not Grow Old

  • The VelociPastor

    ★★★★★

  • Venom

    ★★

  • Once Upon a Deadpool

  • Green Book

  • Peppermint

  • A Star Is Born

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Leading Lady Parts

  • Ant-Man and the Wasp

  • Ocean's Eight

  • Incredibles 2

  • BlacKkKlansman

  • Deadpool 2

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

  • Bathtubs Over Broadway

  • Overboard

  • Rampage

  • Black Panther

  • Won't You Be My Neighbor?

  • Little Women

    ★★★½

  • All the Queen's Horses

    ★★★★

  • Murder on the Orient Express

  • Justice League

    ★★½

  • Coco

  • Thor: Ragnarok

  • Downsizing

  • The Death of Stalin

  • The Shape of Water

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

  • Spider-Man: Homecoming

  • Wonder Woman

  • Baywatch

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • Beauty and the Beast

  • The Lego Batman Movie

  • John Wick: Chapter 2

  • The Witness for the Prosecution

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Hidden Figures

  • Moana

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

  • Doctor Strange

  • Sing

  • Love O2O

  • Suicide Squad

  • Savannah Sunrise

  • Star Trek Beyond

  • Colossal