Carson has logged 66 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Mulan

Mulan

2020
×
Read the review Edit this entry  
06
Mulan

Mulan

2020
×
Read the review Edit this entry  
28
Black Panther

Black Panther

2018
×
Read the review Edit this entry  
23
The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Tread

Tread

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
Read the review Edit this entry  
08
Meet the Fockers

Meet the Fockers

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Con Air

Con Air

1997
×
½
Read the review Edit this entry  
21
The Art of the Steal

The Art of the Steal

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Den of Thieves

Den of Thieves

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Extraction

Extraction

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Time to Hunt

Time to Hunt

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Tarzan

Tarzan

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Despicable Me

Despicable Me

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bless Me Father

Bless Me Father

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Okja

Okja

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Rescuers Down Under

The Rescuers Down Under

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Pocahontas

Pocahontas

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Hunchback of Notre Dame

The Hunchback of Notre Dame

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Hercules

Hercules

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Blended

Blended

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Roommate

The Roommate

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
10
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Okja

Okja

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Great Battle

The Great Battle

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry