carys has logged 26 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Tell Me Who I Am

Tell Me Who I Am

2019
×
Edit this entry  
30
A Woman Under the Influence

A Woman Under the Influence

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Big Fish

Big Fish

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dark Places

Dark Places

2015
×
Read the review Edit this entry  
28
The Group

The Group

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mega Shark vs. Crocosaurus

Mega Shark vs. Crocosaurus

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
House

House

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Martha Marcy May Marlene

Martha Marcy May Marlene

2011
×
★★★★
Edit this entry  
13
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Green Ray

The Green Ray

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Rocks

Rocks

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Hotel Chevalier

Hotel Chevalier

2007
×
Read the review Edit this entry  
06
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Steel Magnolias

Steel Magnolias

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry