cassie has logged 36 entries for films during November 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Inland Sea

The Inland Sea

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Still Walking

Still Walking

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Klute

Klute

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Fall

The Fall

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Brittany Runs a Marathon

Brittany Runs a Marathon

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Who's That Knocking at My Door

Who's That Knocking at My Door

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
It Follows

It Follows

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Good Liar

The Good Liar

2019
×
Read the review Edit this entry  
15
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Okja

Okja

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Motherless Brooklyn

Motherless Brooklyn

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Current War

The Current War

2017
×
Read the review Edit this entry  
03
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry