• The Kissing Booth 2

    ½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★½

  • A Secret Love

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • Mujeres arriba

    ½

  • Miss Americana

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • Frozen II

    ★★★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★½

  • Tall Girl

    ½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • The Platform

    ★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • Isn't It Romantic

    ★★

  • The Vast of Night

    ★★★★★

  • I Am Mother

    ★½

  • ReMastered: Massacre at the Stadium

    ★★

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Mary Poppins Returns

    ★★★½

  • Aquaman

    ★★

  • Bird Box

    ★★

  • Venom

    ★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Climax

    ★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Bao

    ★★★

  • Game Night

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • I'm Not Crazy!

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★

  • Coco

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Emoji Movie

    ★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • Loving Vincent

    ★★★★

  • Okja

    ★★★★½

  • Wonder Woman

    ★★★

  • King Arthur: Legend of the Sword

    ½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • A Fantastic Woman

    ★★★★

  • The Disaster Artist

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★

  • Get Out

    ★★★

  • To the Bone

    ★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • A Dog's Purpose

    ★★½

  • Gilmore Girls: A Year in the Life

    ★★★★

  • Moana

    ★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★½

  • Sing

    ★★★