Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Lucy

Lucy

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Isn't It Romantic

Isn't It Romantic

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
John Henry

John Henry

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Intern

The Intern

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Big Fish

Big Fish

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Yellow Submarine

Yellow Submarine

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry