• Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Schumacher

    ★★★

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Copshop

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • 9/11: Inside the President's War Room

    ★★★★

  • Count Me In

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Friends: The Reunion

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Louis Theroux: Shooting Joe Exotic

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Sir Alex Ferguson: Never Give In

    ★★★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★½

  • Soul

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Project Power

    ★★½

  • Made in Italy

    ★½

  • Hamilton

    ★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • Dating Amber

    ★★★

  • Escape from Pretoria

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • The Dissident

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Dark Waters

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Corpus Christi

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Yesterday

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★

  • The Dirt

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • Villains

    ★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • The First King

    ★★★