Cathal has logged 13 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Titus

Titus

1999
×
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Conformist

The Conformist

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Elephant Man

The Elephant Man

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Gandhi

Gandhi

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Scent of a Woman

Scent of a Woman

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sir Alex Ferguson: Never Give In

Sir Alex Ferguson: Never Give In

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The First King

The First King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Dissident

The Dissident

2020
×
★★★★
Edit this entry  
02
Made in Italy

Made in Italy

2020
×
★½
Edit this entry  
01
O.J.: Made in America

O.J.: Made in America

2016
×
★★★★
Edit this entry