𝐂𝐚𝐭𝐡𝐚𝐥 🔪 has logged 102 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Chasing Amy

Chasing Amy

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Glory Daze

Glory Daze

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
200 Cigarettes

200 Cigarettes

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Daddy and Them

Daddy and Them

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Quiz

Quiz

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Bounce

Bounce

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Dig

The Dig

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Twist

Twist

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Palmer

Palmer

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Siempre, Luis

Siempre, Luis

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Company Men

The Company Men

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Finding Neverland

Finding Neverland

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Nick of Time

Nick of Time

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
My Way: The Life and Legacy of Pat Patterson

My Way: The Life and Legacy of Pat Patterson

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Our Friend

Our Friend

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Penguin Bloom

Penguin Bloom

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Still Waiting...

Still Waiting...

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Waiting...

Waiting...

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Chocolat

Chocolat

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Buffy the Vampire Slayer

Buffy the Vampire Slayer

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Hollywoodland

Hollywoodland

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
School Ties

School Ties

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Gigli

Gigli

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Third Wheel

The Third Wheel

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Phantoms

Phantoms

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Magnum Dopus: The Making of Jay and Silent Bob Reboot

Magnum Dopus: The Making of Jay and Silent Bob Reboot

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jay And Silent Bob's Super Groovy Cartoon Movie

Jay And Silent Bob's Super Groovy Cartoon Movie

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Oh, What a Lovely Tea Party

Oh, What a Lovely Tea Party

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jay and Silent Bob Strike Back

Jay and Silent Bob Strike Back

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Back to the Well: 'Clerks II'

Back to the Well: 'Clerks II'

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Clerks II

Clerks II

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Flying Car

The Flying Car

2002
×
Read the review Edit this entry  
22
Clerks

Clerks

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Judge Not: In Defense of Dogma

Judge Not: In Defense of Dogma

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dogma

Dogma

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Making Dazed

Making Dazed

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fahrenheit 9/11

Fahrenheit 9/11

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Smokin' Aces

Smokin' Aces

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Shakespeare in Love

Shakespeare in Love

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Elektra

Elektra

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Gangster Squad

Gangster Squad

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Heartbreakers

Heartbreakers

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Jersey Boys

Jersey Boys

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hey New Hampshire, Let's Vote!

Hey New Hampshire, Let's Vote!

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Die Another Day

Die Another Day

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The World Is Not Enough

The World Is Not Enough

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Charlie Bartlett

Charlie Bartlett

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Tomorrow Never Dies

Tomorrow Never Dies

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry