cat has logged 95 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bright

Bright

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Room

The Room

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Justice League

Justice League

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Diary of a Teenage Girl

The Diary of a Teenage Girl

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
Read the review Edit this entry  
26
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
Read the review Edit this entry  
15
The Glass Castle

The Glass Castle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Keeping Up with the Joneses

Keeping Up with the Joneses

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Lolita

Lolita

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Fright Night

Fright Night

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
You're Next

You're Next

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Don't Hang Up

Don't Hang Up

2016
×
Read the review Edit this entry  
19
To the Bone

To the Bone

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fish Tank

Fish Tank

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Shame

Shame

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Gift

The Gift

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Loft

The Loft

2014
×
Read the review Edit this entry  
11
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Tour de Pharmacy

Tour de Pharmacy

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Elle

Elle

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry