cat has logged 86 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Innocent Man

The Innocent Man

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Cam

Cam

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Widows

Widows

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Atonement

Atonement

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Making a Murderer

Making a Murderer

2015
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★½
Edit this entry  
09
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Girlhood

Girlhood

2014
×
★★★
Edit this entry  
02
Searching

Searching

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
City of God

City of God

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Rugrats Go Wild

Rugrats Go Wild

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
The Stanford Prison Experiment

The Stanford Prison Experiment

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Scooby-Doo and the Alien Invaders

Scooby-Doo and the Alien Invaders

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Possibly in Michigan

Possibly in Michigan

1983
×
Read the review Edit this entry  
20
Red's Dream

Red's Dream

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Extinguished

Extinguished

2017
×
★★★
Edit this entry  
20
Partly Cloudy

Partly Cloudy

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Lifted

Lifted

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
La Maison en Petits Cubes

La Maison en Petits Cubes

2008
×
★★★★
Edit this entry  
20
La luna

La luna

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Vincent

Vincent

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Scott Pilgrim vs. the Animation

Scott Pilgrim vs. the Animation

2010
×
★★★
Edit this entry  
19
Scooby-Doo on Zombie Island

Scooby-Doo on Zombie Island

1998
×
★★★½
Edit this entry  
19
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★½
Edit this entry  
18
Scooby-Doo! and the Cyber Chase

Scooby-Doo! and the Cyber Chase

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Scooby-Doo! and the Legend of the Vampire

Scooby-Doo! and the Legend of the Vampire

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bao

Bao

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Lonely Place to Die

A Lonely Place to Die

2011
×
★★★
Edit this entry  
19
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry