Cat has logged 41 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★
Edit this entry  
07
Tour de Pharmacy

Tour de Pharmacy

2017
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Queen

The Queen

2006
×
★★★½
Edit this entry  
05
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Edit this entry  
29
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Clue

Clue

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Rebecca

Rebecca

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Burlesque

Burlesque

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★½
Edit this entry  
12
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★
Edit this entry  
10
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Lost Girls

Lost Girls

2020
×
★★½
Edit this entry  
04
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
Edit this entry  
19
The Descendants

The Descendants

2011
×
★★★½
Edit this entry  
16
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★
Edit this entry  
09
Chappaquiddick

Chappaquiddick

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
I May Destroy You

I May Destroy You

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Mucho Mucho Amor: The Legend of Walter Mercado

Mucho Mucho Amor: The Legend of Walter Mercado

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Stand and Deliver

Stand and Deliver

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Fugitive

The Fugitive

1993
×
★★★
Edit this entry  
24
The Lovebirds

The Lovebirds

2020
×
★★½
Edit this entry  
18
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★★½
Edit this entry  
05
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★½
Edit this entry  
06
Trixie Mattel: Moving Parts

Trixie Mattel: Moving Parts

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★★★
Edit this entry  
20
Little Fires Everywhere

Little Fires Everywhere

2020
×
★★★★
Edit this entry  
16
Jerry Maguire

Jerry Maguire

1996
×
★★★
Edit this entry  
03
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★½
Edit this entry  
14
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★
Edit this entry  
12
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
10
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★½
Edit this entry