cblaze has logged 165 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Runaway

Runaway

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Lord of the Flies

Lord of the Flies

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Crimes of Passion

Crimes of Passion

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Slums of Beverly Hills

Slums of Beverly Hills

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Key Largo

Key Largo

1948
×
★★★½
Edit this entry  
24
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Copycat

Copycat

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
In a Valley of Violence

In a Valley of Violence

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
How It Ends

How It Ends

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Burnt

Burnt

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Charming Christmas

Charming Christmas

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Lords of the Deep

Lords of the Deep

1989
×
Read the review Edit this entry  
08
Atlantic Rim

Atlantic Rim

2013
×
Read the review Edit this entry  
05
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Universal Soldier

Universal Soldier

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Mac and Me

Mac and Me

1988
×
Read the review Edit this entry  
30
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
8 Million Ways to Die

8 Million Ways to Die

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Revenge

Revenge

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Stranger

The Stranger

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Touch of Evil

Touch of Evil

1958
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Chimes at Midnight

Chimes at Midnight

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Kiss Me Deadly

Kiss Me Deadly

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Witness for the Prosecution

Witness for the Prosecution

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mandy

Mandy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Revenge

Revenge

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Crying Game

The Crying Game

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
American Animals

American Animals

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
On the Waterfront

On the Waterfront

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Pontypool

Pontypool

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Sadist of Notre Dame

The Sadist of Notre Dame

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Mothman Prophecies

The Mothman Prophecies

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Giallo in Venice

Giallo in Venice

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mr. Bean's Holiday

Mr. Bean's Holiday

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mermaids

Mermaids

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry