Chandler has logged 21 entries for films during February 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Night Moves

Night Moves

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
City Lights

City Lights

1931
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Yojimbo

Yojimbo

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Don't Think Twice

Don't Think Twice

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
On the Waterfront

On the Waterfront

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Third Man

The Third Man

1949
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★
Read the review Edit this entry