• The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Seance

    ★★★

  • Cruella

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • Mortal Kombat

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • In the Earth

    ★★½

  • It's a Sin

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Monster Hunter

    ★★½

  • Happiest Season

    ★★½

  • Holidate

    ★★½

  • The Empty Man

    ★★★½

  • The Boulet Brothers' Dragula: Resurrection

    ★★★½

  • Psycho Goreman

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★½

  • Freaky

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★

  • Spontaneous

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • The New Mutants

    ★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Black Is King

  • Host

    ★★★½

  • #Alive

    ★★★

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • Out

  • The Lovebirds

    ★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★

  • Justice League Dark: Apokolips War

    ★★

  • Hollywood

  • The Dark and the Wicked

    ★★★

  • Mrs. America

    ★★★★½

  • Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Fried Barry

    ★½

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Onward

    ★★★

  • Emma.

    ★★★½

  • Fantasy Island

    ★½

  • Gretel & Hansel

    ★★★½

  • Disclosure

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Uncle Frank

    ★★★½

  • His House

    ★★★★

  • Bad Hair

    ★★★½

  • Scare Me

    ★★★★

  • The Turning

    ★½

  • The Outsider

    ★★★★

  • Underwater

    ★★★½

  • Dracula

    ★★★

  • Midnight Kiss

    ★★★

  • A Christmas Carol

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★½