Cory has logged 296 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★★
Edit this entry  
30
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★½
Edit this entry  
26
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★½
Edit this entry  
25
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★½
Edit this entry  
24
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★½
Edit this entry  
21
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Holidate

Holidate

2020
×
★★½
Edit this entry  
16
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Christmas in the Heartland

Christmas in the Heartland

2017
×
★½
Edit this entry  
09
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★½
Edit this entry  
02
All Through the House

All Through the House

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Rare Exports: A Christmas Tale

Rare Exports: A Christmas Tale

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Uncle Frank

Uncle Frank

2020
×
★★★½
Edit this entry  
19
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★★
Edit this entry  
17
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Jason X

Jason X

2001
×
★★½
Edit this entry  
13
Jason Goes to Hell: The Final Friday

Jason Goes to Hell: The Final Friday

1993
×
★★
Edit this entry  
13
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
School Daze

School Daze

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Kill List

Kill List

2011
×
★★★½
Edit this entry  
08
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
His House

His House

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Dark and the Wicked

The Dark and the Wicked

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Black Is King

Black Is King

2020
×
Edit this entry  
06
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bad Hair

Bad Hair

2020
×
★★★½
Edit this entry  
04
Dracula

Dracula

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Edit this entry  
30
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The Haunted Mansion

The Haunted Mansion

2003
×
★★★
Edit this entry