Craig has logged 32 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Eyes Without a Face

Eyes Without a Face

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hotel Transylvania

Hotel Transylvania

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Night House

The Night House

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Ghost & Mr. Chicken

The Ghost & Mr. Chicken

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Hugo

Hugo

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Wolf Man

The Wolf Man

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Raven

The Raven

1935
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Velvet Underground

The Velvet Underground

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Lady in the Water

Lady in the Water

2006
×
Read the review Edit this entry  
14
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Phantom of the Convent

The Phantom of the Convent

1934
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Blood and Black Lace

Blood and Black Lace

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Office Killer

Office Killer

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The City of the Dead

The City of the Dead

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Boxtrolls

The Boxtrolls

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Blind Alley

Blind Alley

1939
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Demon Seed

Demon Seed

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Addams Family 2

The Addams Family 2

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry