Cecil Selwyn has logged 52 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Coming Out

Coming Out

2020
×
★★★★
Edit this entry  
31
To Die For

To Die For

1995
×
★★
Edit this entry  
30
David Blaine: Magic Man

David Blaine: Magic Man

1998
×
Edit this entry  
30
The Last Day of School

The Last Day of School

2020
×
★★★½
Edit this entry  
30
Time and Water V

Time and Water V

2020
×
★★★½
Edit this entry  
30
Time and Water IV

Time and Water IV

2020
×
★★★
Edit this entry  
30
Time and Water III

Time and Water III

2020
×
★★★
Edit this entry  
30
Time and Water II

Time and Water II

2020
×
★★★
Edit this entry  
30
Time and Water

Time and Water

2020
×
★★★
Edit this entry  
30
Write & Shoot

Write & Shoot

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
Haunted

Haunted

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
The Three Musketeers

The Three Musketeers

2011
×
★★★
Edit this entry  
29
Gummo

Gummo

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
Ritual

Ritual

2000
×
★★★½
Edit this entry  
25
Godzilla: Tokyo S.O.S.

Godzilla: Tokyo S.O.S.

2003
×
★★
Edit this entry  
25
Godzilla Against MechaGodzilla

Godzilla Against MechaGodzilla

2002
×
★★★
Edit this entry  
24
Godzilla, Mothra and King Ghidorah: Giant Monsters All-Out Attack

Godzilla, Mothra and King Ghidorah: Giant Monsters All-Out Attack

2001
×
★★★
Edit this entry  
23
Godzilla vs. Megaguirus

Godzilla vs. Megaguirus

2000
×
★★
Edit this entry  
23
Love & Pop

Love & Pop

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Visual Mafia

Visual Mafia

1995
×
★★★½
Edit this entry  
22
Godzilla 2000: Millennium

Godzilla 2000: Millennium

1999
×
★★★½
Edit this entry  
21
Notre musique

Notre musique

2004
×
★★★★
Edit this entry  
21
Drawing Restraint 9

Drawing Restraint 9

2005
×
★★
Edit this entry  
21
In the Darkness of Time

In the Darkness of Time

2001
×
★★★★
Edit this entry  
21
Hi, How Are You Daniel Johnston?

Hi, How Are You Daniel Johnston?

2015
×
★★
Edit this entry  
20
Cremaster 3

Cremaster 3

2002
×
★★★
Edit this entry  
18
Cremaster 2

Cremaster 2

1999
×
★★
Edit this entry  
18
Cremaster 5

Cremaster 5

1997
×
★★★
Edit this entry  
17
Puparia

Puparia

2020
×
★★★½
Edit this entry  
17
Cremaster 1

Cremaster 1

1996
×
★★★½
Edit this entry  
15
Godzilla vs. Destoroyah

Godzilla vs. Destoroyah

1995
×
★★★
Edit this entry  
15
Godzilla vs. SpaceGodzilla

Godzilla vs. SpaceGodzilla

1994
×
★★
Edit this entry  
15
Godzilla vs. Mechagodzilla II

Godzilla vs. Mechagodzilla II

1993
×
★★★
Edit this entry  
14
Godzilla vs. Mothra

Godzilla vs. Mothra

1992
×
★★
Edit this entry  
12
Godzilla vs. King Ghidorah

Godzilla vs. King Ghidorah

1991
×
★★★★
Edit this entry  
11
Godzilla vs. Biollante

Godzilla vs. Biollante

1989
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Return of Godzilla

The Return of Godzilla

1984
×
★★★
Edit this entry  
10
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★★½
Edit this entry  
10
Terror of Mechagodzilla

Terror of Mechagodzilla

1975
×
★★★½
Edit this entry  
10
Godzilla vs. Mechagodzilla

Godzilla vs. Mechagodzilla

1974
×
★★★½
Edit this entry  
09
Godzilla vs. Megalon

Godzilla vs. Megalon

1973
×
★★
Edit this entry  
09
Godzilla vs. Gigan

Godzilla vs. Gigan

1972
×
★★
Edit this entry  
08
The Jerk

The Jerk

1979
×
Edit this entry  
07
Godzilla vs. Hedorah

Godzilla vs. Hedorah

1971
×
★★★
Edit this entry  
07
Superman 75

Superman 75

2013
×
★★★
Edit this entry  
06
Son of Godzilla

Son of Godzilla

1967
×
★★★
Edit this entry  
06
Ebirah, Horror of the Deep

Ebirah, Horror of the Deep

1966
×
★★★½
Edit this entry  
05
Invasion of Astro-Monster

Invasion of Astro-Monster

1965
×
★★★½
Edit this entry  
03
Ghidorah, the Three-Headed Monster

Ghidorah, the Three-Headed Monster

1964
×
★★★★
Edit this entry