Sort by

Ceeeeeeeej has logged 38 entries for films during February 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
War of the Worlds

War of the Worlds

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Basmati Blues

Basmati Blues

2017
×
Read the review Edit this entry  
25
Scary Movie 4

Scary Movie 4

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Wife

The Wife

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Scary Movie 3

Scary Movie 3

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The King's Speech

The King's Speech

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Lennon or McCartney

Lennon or McCartney

2014
×
Read the review Edit this entry  
19
Shakespeare in Love

Shakespeare in Love

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Road to Stardom: The Making of A Star is Born

The Road to Stardom: The Making of A Star is Born

2018
×
Read the review Edit this entry  
18
Marty

Marty

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Driving Miss Daisy

Driving Miss Daisy

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Bigger Splash

A Bigger Splash

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Comebacks

The Comebacks

2007
×
Read the review Edit this entry  
14
The Last Cowboy

The Last Cowboy

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Older Than America

Older Than America

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
BET Presents Love & Happiness: An Obama Celebration

BET Presents Love & Happiness: An Obama Celebration

2016
×
Read the review Edit this entry  
11
Wet Hot American Summer: First Day of Camp

Wet Hot American Summer: First Day of Camp

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
My Little Eye

My Little Eye

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Roma

Roma

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Green Book

Green Book

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
High Noon

High Noon

1952
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
I Want to Marry Ryan Banks

I Want to Marry Ryan Banks

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Bending All The Rules

Bending All The Rules

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
04
The A-Team

The A-Team

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Limitless

Limitless

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hurricane of Fun: The Making of Wet Hot

Hurricane of Fun: The Making of Wet Hot

2015
×
Read the review Edit this entry  
02
Wet Hot American Summer

Wet Hot American Summer

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
New York, I Love You

New York, I Love You

2008
×
★½
Read the review Edit this entry