ceren has logged 108 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Good Omens

Good Omens

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★
Edit this entry  
05
Hotel Transylvania

Hotel Transylvania

2012
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Prince of Egypt

The Prince of Egypt

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Wild Child

Wild Child

2008
×
★★½
Edit this entry  
03
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★
Edit this entry  
02
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
½
Edit this entry  
23
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Running on Empty

Running on Empty

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
Read the review Edit this entry  
01
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
I Love You to Death

I Love You to Death

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Maurice

Maurice

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Twilight

Twilight

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Edit this entry  
07
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★½
Edit this entry  
05
Little Women

Little Women

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Edit this entry  
04
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry