Cernan has logged 24 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
About Time

About Time

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Cinderella

Cinderella

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Stowaway

Stowaway

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Vivo

Vivo

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Map of Tiny Perfect Things

The Map of Tiny Perfect Things

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry