• Eternals

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Brave

    ★★★★

  • Tangled

    ★★★★★

  • Catch Me If You Can

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • The Electrical Life of Louis Wain

    ★★★★

  • Watchmen

    ★★★★½

  • American Psycho

    ★★★★½

  • Us Again

    ★★★★½

  • Song of the Sea

    ★★★★½

  • Edge of Tomorrow

    ★★★★

  • Revolutionary Road

    ★★★★

  • Midnight in Paris

    ★★★★

  • Saint Maud

    ★★★★