Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★
Edit this entry  
09
Bloodshot

Bloodshot

2020
×
★½
Edit this entry  
08
Man on Fire

Man on Fire

2004
×
★★★
Edit this entry  
05
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★½
Edit this entry  
05
Déjà Vu

Déjà Vu

2006
×
★★★★
Edit this entry  
02
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★
Edit this entry  
02
Cast Away

Cast Away

2000
×
★★★½
Edit this entry  
01
Unstoppable

Unstoppable

2010
×
★★★
Edit this entry  
29
Batman vs. Robin

Batman vs. Robin

2015
×
★★★½
Edit this entry  
29
Justice League: Throne of Atlantis

Justice League: Throne of Atlantis

2015
×
★★★
Edit this entry  
28
Batman: Assault on Arkham

Batman: Assault on Arkham

2014
×
★★★½
Edit this entry  
26
Son of Batman

Son of Batman

2014
×
★★★★
Edit this entry  
26
Justice League: War

Justice League: War

2014
×
★★★
Edit this entry  
26
Justice League: The Flashpoint Paradox

Justice League: The Flashpoint Paradox

2013
×
★★★½
Edit this entry  
25
Scooby-Doo! & Batman: The Brave and the Bold

Scooby-Doo! & Batman: The Brave and the Bold

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
Batman: The Dark Knight Returns, Part 2

Batman: The Dark Knight Returns, Part 2

2013
×
★★★★
Edit this entry  
25
Batman: The Dark Knight Returns, Part 1

Batman: The Dark Knight Returns, Part 1

2012
×
★★★½
Edit this entry  
24
Justice League: Doom

Justice League: Doom

2012
×
★★★
Edit this entry  
24
Batman: Year One

Batman: Year One

2011
×
★★★½
Edit this entry  
24
Batman: Under the Red Hood

Batman: Under the Red Hood

2010
×
★★★★
Edit this entry  
24
Superman/Batman: Apocalypse

Superman/Batman: Apocalypse

2010
×
★★★
Edit this entry  
24
Justice League: Crisis on Two Earths

Justice League: Crisis on Two Earths

2010
×
★★★½
Edit this entry  
23
Superman/Batman: Public Enemies

Superman/Batman: Public Enemies

2009
×
★★★
Edit this entry  
23
Batman: Gotham Knight

Batman: Gotham Knight

2008
×
★★
Edit this entry  
23
The Batman vs. Dracula

The Batman vs. Dracula

2005
×
★★★
Edit this entry  
23
Justice League: The New Frontier

Justice League: The New Frontier

2008
×
★★★
Edit this entry  
23
Batman Beyond: Return of the Joker

Batman Beyond: Return of the Joker

2000
×
★★★
Edit this entry  
22
Batman: Mystery of the Batwoman

Batman: Mystery of the Batwoman

2003
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Batman & Mr. Freeze: SubZero

Batman & Mr. Freeze: SubZero

1998
×
★★½
Edit this entry  
22
Batman: Mask of the Phantasm

Batman: Mask of the Phantasm

1993
×
★★★
Edit this entry  
21
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Bright

Bright

2017
×
★★½
Edit this entry  
19
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★
Edit this entry  
19
Spenser Confidential

Spenser Confidential

2020
×
★★½
Edit this entry  
19
The Mummy

The Mummy

2017
×
Edit this entry  
18
Need for Speed

Need for Speed

2014
×
★★½
Edit this entry  
18
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
Cherry

Cherry

2021
×
★★
Edit this entry  
17
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Transformers: The Last Knight

Transformers: The Last Knight

2017
×
★★★
Edit this entry  
10
Transformers: Age of Extinction

Transformers: Age of Extinction

2014
×
★★★
Edit this entry  
10
Transformers: Dark of the Moon

Transformers: Dark of the Moon

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Transformers: Revenge of the Fallen

Transformers: Revenge of the Fallen

2009
×
★★★★
Edit this entry  
09
Transformers

Transformers

2007
×
★★★★
Edit this entry  
06
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★
Edit this entry